Arteflorando – Starptautiskais floristu konkurss

Itālija, Apūlijas reģions, pats “zābaka” papēdis.
8. Starptaustiskais floristu konkurss Arteflorando.
Pēdējos gados tas ir ne tikai floristu konkurss, bet arī floristu komandas tiek aicinātas piedalīties pilsētas noformējuma veidošanā.
Konkurss notiek pilsētas svētku “Leverano in fiore” ietvaros, kur ziedu audzētāji prezentē savus audzētos ziedus, rotājot pilsētas ielas un iekšpagalmus. Tāpēc katra iela, katrs pagalms pārsteidz ar ziedu instalācijām, skulptūrām, paklājiem.

Šogad daudz instalācijas veltītas mieram pasaulē, Ukrainas atbalstam – daudzi darbi tika veidoti Ukrainas karoga krāsās. Konkurss noritēja ar Ukraiņu floristu piedalīšanos, kuri bija spiesti pamest dzimteni, bet bija un ir laipni aicināti un gaidīti piedalīties starptautiskos floristu konkursos un pasākumos.

“Floristu skolas A-Ž” studenti pirmo reizi piedalījās pilsētas noformējuma radīšanā izveidojot mūsu skolai raksturīgu – smalku, daudzveidīgu darbu ar pārsteiguma elementiem.
Ziedu bumbas un bambusu apļveida musturi, apvienojumā ar atstarojošiem spoguļa efekta radošiem elementiem. Lieliski papildināja šauro Leverano pilsētas ieliņu, saplūstot un papildinot, smilškrāsas māju sienas.
Māju iedzīvotāji iznākot uz balkona varēja baudīt vienreizēju skatu no augšas.

Izrotātās ielas iedzīvotāji un pilsētas viesi varēja aplūkot 4 dienu garumā un skatītāju netrūka. Vakaros pa ielām plūda nebeidzamas cilvēku rindas caur kurām izspraukties praktiski nebija iespējams un pēc divu gadu izolācijas un norobežošanās, šis skats brīžiem likās sirreāls.

Papildus šiem svētkiem norisinājās Starptautiskais floristu konkurss “Arteflorando” ar 8 valstu pārstāvjiem no visas pasaules. Latvija, Igaunija, Meksika, Ukraina, Grieķija, Itālija, Lietuva, ASV.
Žūrijā konkursa organizators Ivan Berghella, “Florint” prezidents Simon Ogrizek, Aija Žagariņa un žūrijas priekšsēdētājs Marios Vallianos.
Latvija startēja ar 2 komandām un abās komandās mūsu skolas studenti – Sanita Cipruse, Gunda Ķigure un Gunita Lazdiņa.
Konkursā bija jāveido 3 darbi.
Viens mājas darbs tēmā – “There is always a light at the end of the tunnel”.
Mājas darbs – nozīmē, ka visas sagataves tiek vestas vai izgatavotas uz vietas un ziedus konkursa uzdevumam ir jāsagādā pašiem konkursantiem.
Un divi pārsteiguma darbi, kuru tēmu uzzina tikai dažas stundas pirms darba sākuma un konkursanti tiek nodrošināti ar materiāliem un ziediem no organizatoru puses.
Viens no pārsteiguma darbiem senu tradicionālu itāļu darba ratu dekorēšana. Visiem dalībniekiem tiek iedoti vienādi ziedi, gan skaita, gan krāsas un šķirnes ziņā – 80 sarkanas rozes. Katram ir jāmāk ar dotajiem ziediem izdekorēt ratus – karkasu gan var veidot no iepriekš dabā savāktiem materiāliem.
Otrs pārsteiguma darbs – pušķis. Dalībnieki tiek nodrošināti ar ziediem. Visiem vienāda skaita un apjoma ziedi un te nu 90 minūtēs katrs konkursants rāda ko spēj. Arī šim darbam karkasu var veidot iepriekš no dabā savāktiem materiāliem.

Mūsu meitenes uzdevumus paveica godam!
Attiecīgi 1. un 2. vieta Latvijai un trešo vietu ieguva Ukraiņu pārstāves.

Un tā ļoti rosīgi, neraksturīgi šim laikam tveicīgā un karstā Itālijas mazpilsētā, noris viens no lielākajiem floristu konkursiem Eiropā.
Tur ir dzirdama latviešu valoda ne tikai konkursantu un žūrijas pārstāvju vidū, bet arī uz ielām. Sastopam latviešu meitenes, kuras ir ieprecējušās šajā Itālijas reģionā un dzīvo karstu, krāsainu un laimīgu dzīvi.
Latvieši ir visur.