“Floristu skola A-Ž”  Valensijā

Jūnija sākumā mūsu floristu draugi no Spānijas, Valensijas uzaicināja “Floristu skolas A-Ž”  pasniedzējas piedalīties ziedu skulptūru objektu veidošanā.  Kopumā bija aicināti vairāku valstu – Latvijas, Nīderlandes, Beļģijas, Japānas, Ukrainas, Itālijas, Spānijas un Slovēnijas, floristikas skolu pasniedzēji, lai kopā ar spāņu floristiem veidotu instalācijas.

Šajās dienās Valensijā  bija viens no lielākajiem reliģiskajiem svētkiem, tāpēc pilsēta bija pilna ar svētku viesiem. Festivāla pamatideja bija veidot apjomīgus objektus pilsētas ielās un kopīgi sastrādāties dažādu valstu floristiem. Viens vai divi pasniedzēji no katras skolas, plus vēl desmit spāņu floristi katrā komandā.

Ļoti jauka un interesanta pieredze un iespēja būt kopā, redzēt kā domā, sajūt un strādā citu valstu floristi. Spāņu floristiem tā bija lieliska iespēja arī satikt savus kolēģus. Jo Valensijā bija floristi no visas Spānijas, kā arī iepazīties ar citu valstu floristu skolām un pasniedzējiem.

Katrai komandai bija iepriekš iedalītas darbu izveides vietas pilsētā, kur pēc iepriekš iesūtītām skicēm mēs veidojām instalācijas. Visas sarežģītās konstrukcijas komandas gatavoja uz vietas. Ziedus, zaļumus un visus citus floristikai nepieciešamos materiālus. Gan florālos,  gan neflorālos, tai skaitā arī darbarīkus, varēja iepriekš pasūtīt un tos piegādāja precīzi laikā un vietā, kas gan domājot aizspriedumaini par spāņu rakstura iezīmēm, bija pārsteidzoši.

“Floristu skolu A-Ž” pārstāvēja pasniedzējas Aija Žagariņa un Ieva Rota. Mūsu objekta izveides vieta atradās pašā pilsētas centrā – nelielā, norobežotā apelsīnu dārzā. Jāteic, vieta mums bija izcila – iespējams pati labākā, jo vienīgajām bija koku ēna. Turpretī citas komandas strādāja pilsētas ielās un laukumos. Un kā jau zinām Spānijā vasarās ir saule un karsts. +37C- +40C. Šķiet, pat spāņiem tas šķita par karstu.

Ideja mūsu objektam radās pateicoties zaļajiem apelsīnkokiem, apelsīniem  un norobežojošā žoga ornamenta elementiem. Veidojām lielas krāsainas lodes, kuru formas asociējās ar apelsīniem. Lodes veidojām no neļķēm, alstromērijām, staticēm, limonijām un krizantēmām, kas bija izvietotas uz ornamentāla karkasa.  Diezgan liels izaicinājums, bet reizē arī jauna pieredze, bija sadarboties ar spāņu floristiem, kas nerunāja ne  angliski, ne latviski. Savukārt mēs nesapratām spāņu valodu. Bet viss izdevās lieliski, jo saprasties palīdzēja kopīgā ideja un floristu aizrautība.

Pasākuma organizācija bija ideāla. Nodrošinātas bijām ar visu, bija interesanta tikšanās ar reģiona prezidentu, sirsnīga vizīte pie baznīcas galvas, skaistum karalienes vizīte, ekskursijas pa pilsētu.

Īpaši gribas atzīmēt kopīgās un garās spāņu vakariņas, dziesmas, dejas un ļoti atsaucīgie un draudzīgie spāņi.

“Floristu skola A-Ž”  tagad ir ieguvusi daudz  jaunus draugus, jaunas idejas un iedvesmu tālākajam darbam. Šādi festivāli atļauj izrauties no ikdienas rutīnas, uz brīdi piemirst pasaulē notiekošo un ar kādu devu iedvesmas doties tālāk ikdienas dzīvē.