Latvijas floristu apvienība

1.oktobrī Bulduru dārzkopības vidusskolā notika Latvijas Floristu apvienības kopsapulce.

Kopsapulcei bija vairāki mērķi. Gan atskaitīties par pēdējiem gadiem, kad, neskatoties uz Covid-19 laiku, LFA joprojām darbojās – veidojot izstādes un veicot darbu VISC uzaicināto apmācības moduļu un eksāmenu novērtēšanas sistēmas veidošanā. Gan sveikt jaunos amata Zeļļus un Meistarus, kas savus diplomus ieguva attālināti un nebija iespējas tos sveikt klātienē, gan sniegt ieskatu par savu darbību pēdējo divu gadu laikā vadošajām skolām, kas apmāca floristus.

Un galvenais mērķis – ievēlēt jaunu LFA valdi. Iepriekšējā valde darbojās piecus gadus un Covid-19 ierobežojumu dēļ bija iekavējusies tās pārvēlēšana.

Pēc 20 gadiem darbu valdē pameta Ligita Danenberga, kura bija piedalījusies Latvijas Floristu apvienības izveidošanā, kā arī darbu valdē nolēma neturpināt Indra Jaundāldere, neizvirzot savu kandidatūru valdes locekļa amatam.

Jaunajā valdē tika pārvēlēta Aija Žagariņa, kura LFA darbojas jau no pirmsākumiem. Gaiva Mičule, kura LFA darbojas no 2014.gada un Gunita Lazdiņa – Januševica, kura pēdējos piecus gadus bija LFA valdes priekšsēdētāja.

Tika ievēlēti trīs jauni valdes locekļi – Sanita Cipruse, Ulrika Šulca – Ašeradena un Agita Cīrule, kura arī tika izvēlēta par jauno LFA valdes priekšsēdētāju.

Atskatoties uz pēdējiem pieciem gadiem ir izdarīts daudz. Ir organizēti vairāki Latvijas atklātie floristu konkursi, veiksmīgi realizēta ikgadējā floristu ziemas darbu izstāde, kas jau kļuvusi par tradīciju ar mērķi apceļot visu Latviju.

Protams, visspilgtākais notikums bija ziemas darbu ceļojošā izstāde 2019. gadā par godu Baltijas ceļa 30. gadadienai, kas veica šo simbolisko ceļu, darbus izstādot Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

LFA biedriem neaizmirstams piedzīvojums divu gadu garumā bija piedalīšanās Ināras Liepas organizētajā un izveidotajā Eiropas profesionālās leļļu mākslas festivālā, kas norisinājās Dzelzceļa muzejā.

Priecē, ka pēc ilgāka pārtraukuma šogad ir ļoti liels Florista amata Zeļļa diploma tīkotāju skaits, kas dod cerību, ka nākotnē mums būs daudz florista amata meistari, kuri ļaus noturēt augstu profesionālo latiņu. Jo kas gan cits to darīs un spēs, ja ne paši floristi. Cik mēs paši mācēsim cilvēkiem parādīt šī amata profesionālo pusi, godprātīgi, radoši veicot šo darbu, tik arī varēsim šo profesiju padarīt pieprasītu, atzītu un novērtētu, tādējādi parādot atšķirību starp profesionāli un amatieri.

Jo viss jau šajā dzīvē ir salīdzinājumā. Arī pēc diviem gadiem spēsim novērtēt un saprast jaunās LFA valdes darbu, tādējādi iegūsim vērtējumu par iepriekšējiem gadiem. Jo tikai atskatoties varam saprast, kas tad bija īsti vērtīgs, kas bija izdevies un ko varēja veikt labāk vai citādāk.

LFA biedru vēlmes ir sadzirdētas, uzklausītas un tagad ir tikai jādarbojas vēlamajā virzienā, neaizmirstot, ka arī biedra statuss nav pasīvs. Biedriem ir jābūt aktīviem, jāpiedāvā savi redzējumi, pašiem jāmeklē informācija par visu jauno, aktuālo un aktīvi jādarbojas floristikas nozarē. Jo tā ir iespēja augt kā profesionālim, iegūt plašāku redzējumu, novērtēt iegūtās zināšanas un dalīties ar tām.