Blogs — Floristu skola A-Ž

Arī mēs esam nolēmuši mesties jaunā izaicinājumā, pieredzē un apgūt ko jaunu – tāpēc ik pa laikam saņemsiet no mums vēstījumu bloga formātā.
Tad jau laiks rādīs kā mums veiksies, bet gaidīsim no jums atsauksmes un tēmas par ko vēlaties no mums dzirdēt un uzzināt.

Esam floristu skola , kas šogad atzīmē savas pastāvēšanas 35 gadus.
Skolu, kas tagad zināma kā “Floristu skola A-Ž”, dibināja Rita Garaissila kuras vārdu tā nesa 30 gadus — “Ritas Garaissilas ziedu kārtošanas skola”.
Kāpēc ziedu kārtošanas skola? – jo tad vēl tāds vārda kā floristika, florists – bija diezgan svešs Latvijā.
Bet mainījās laiki un mainījāmies mēs. No Ritas skolas vadību pārņēma viņas meita Aija Žagariņa un pirms kāda laika nomainījām skolas nosaukumu uz “Floristu skolu A-Ž”.
Lasīt var dažādi. Vai kā Aijas iniciāļus vai alfabēta pirmo un pēdējo burtu, — kas nozīmē, ka iemācam visu no sākuma līdz brīdim, kad visu saprotat.

Būtu interesanti uzzināt cik daudz mūsu sekotāju skolas sociālajos medijos Facebook un Instagram ir vēl Ritas kundzes skolnieki un cik jau Aijas studenti.
Bet zinām droši, ka visi pirmie ziedu saloni Latvijā, kur reāli strādāja profesionāli floristi, piederēja mūsu audzēkņiem.

Ziedu salons “Linda” Rīgā un “Amarants” Tukumā, ziedu salons “Vinda”
Lielvārdē, “Elizete” Rīgā, “Puķu Elvis” Siguldā un vēl daudzi citi.

Ļoti lepojamies ar mūsu
studentēm, kas ir pierādījušas sevi ne tikai kā izcilas floristes, bet arī meitenes ar “krampi”, kas savus ziedu veikalus vada jau daudzus gadus.
Ar to lepojāmies tad un vēl vairāk lepojamies tagad, saprotot, ka mūsu skola bijā tā, kas lika reālus pamatus floristikai kā arodam Latvijā.

Ar ko mēs vēl lepojamies? — protams ar mūsu studentiem un viņu aktivitātēm dažādos konkursos Eiropā un pasaulē.
Mūsu studenti bieži vien iegūst godalgotas vietas – un tas ir tikai tāpēc ka skolā sagatavojam studentus ne tikai darbam ziedu veikalos, bet arī dalībai floristu konkursos. Mūsu studenti konkursos piedalās gan individuāli, gan kā skolas komanda dažādos konkursos un festivālos – Latvijā, Itālijā, Francijā, Spānijā, Igaunijā uc.
Kā mums tur veicās noteikti pastāstīsim kādā no nākamajiem mūsu bloga ierakstiem.

Kas vēl notiek skolā?
Konkursi, izstādes, paraugdemonstrējumi, izbraukuma plenēri.

Nesen realizējām projektu, kā var apgūt florista prasmes attālināti online apmācību video. www.floristuskola.com
Ar to arī noteikti jūs iepazīstināsim.
Šeit var apgūt dažādus floristu knifus, idejas, tehnikas neizejot no mājas vai tieši otrādi — atrodoties dabā, dārzā, siltumnīcā.

Kas ir vajadzīgs – labs interneta pārklājums, labas šķēres. Protams – ziedi, dabas materiāls un uzdrīkstēšanās un paļaušanās uz mums, ka mēs jūs aizvedīsim radošā eksperimentā ar lielisku gala rezultātu. Un jums pat nav jābūt floristam!
Viss tas tikai dažu klikšķu attālumā.

Ceram, ka šis jaunais piedzīvojums – blogs – ari mūs aizvedīs vēl nebijušā pieredzē!
Uz tikšanos!